služba

Masážne a fyzioterapeutické výkony v AB Zdravie a krása

Čo je to fyzioterapia, aké techniky využíva a kedy s ňou začať?

Fyzioterapia je určená pre každého, kto má problémy s pohybovým aparátom a pociťuje bolesti, je po operácií alebo potrebuje rehabilitovať v dôsledku úrazu. Pre každého, kto sa chce aktívne podieľať na svojom zdraví, pre vrcholových i rekreačných športovcov, či pre pacientov s ortopedickým, neurologickým, alebo reumatologickým ochorením. Využíva sa aj v gynekológii, v otorinolaryngológii, reumatológii, chirurgii a vo vnútornom lekárstve. V liečbe využíva manuálne techniky, špeciálne metodiky a koncepty, fyzikálnu terapiu a kinezioterapiu.
Správny fyzioterapeut by mal vedieť pacienta aktívne počúvať, dôkladne porozumieť jeho problému, pomôcť mu prekonať momentálne problémy a bolesti a inšpirovať ho k správnemu životnému štýlu, čím sa bude cítiť nielen fyzicky, ale aj psychicky lepšie.

služba

Rehabilitácia & fyzioterapia

Pre koho je určená a čo lieči?

Fyzioterapia je určená pre každého, kto sa chce aktívne podieľať na svojom zdraví, pre vrcholových i rekreačných športovcov. Vhodná je pre ľudí s problémami a bolesťami v oblasti pohybového aparátu, či pre pacientov s ortopedickým, neurologickým alebo reumatologickým ochorením. Odporúča sa pre kancelárske aj manuálne práce i tie s nadmernou psychickou záťažou. Dokonca vie pomôcť aj tým, ktorí majú dlhodobé potiaže a lekárske vyšetrenie stále nenašlo objektívnu príčinu problému.
Čo je fyzioterapia schopná liečiť? Zotavuje ľudí po zraneniach alebo operáciách a pomáha pri problémoch s pohybovým aparátom.

služba

Diagnostika (konzultácia) a vstupné vyšetrenie

Získavanie anamnestických údajov, vyšetrenie pohybového aparátu, stanovenie cielenej terapie na efektívne riešenie problému.

Individuálna rehabilitácia

Liečba bolesti pohybového aparátu, pooperačná, poúrazová rehabilitácia, ktorá je zameraná na komplexnú liečebnú rehabilitáciu s využitím rôznych metodík(Kabata, Bobata, Kaltenborn, škola chrbta, pilates, SM – systém, loptičkovanie), s využitím rehabilitačných pomôcok(FIT lopta, BOSU, overball, theraband a iné).

služba

Kinesio taping

Aplikácia pružných lepiacich pások na postihnutú oblasť – doplnková technika.

Mäkké a mobilizačné techniky

Používajú sa na uvoľnenie mäkkých tkanív a mobilizáciu kĺbnych štruktúr, ovplyvňujú svalové spazmy, zatuhnutia, kĺbne blokády. Mäkké techniky sa úspešne využívajú aj na jazvy po operáciach.

Masáže

Klasická masáž čiastková, celková alebo reflexná masáž šijová(hlava), dorzálna(chrbát) zostava.

služba

Prístrojová terapia

Elektroliečba

Aplikácia rôznych foriem elektroliečebných procedúr s analgetickým a protizápalovým účinkom, ktoré zlepšujú prekrvenie postihnutých tkanív a tým lepšiu a rýchlejšiu regeneráciu.

Ultrazvuk

Aplikácia vysokofrekvenčných prúdov, pomáhajú pri uvoľnení svalového napätia pri bolestiach svalov, uvoľnení jaziev, tenisového a golfového lakťa, pätovej ostrohe, burzitídach a rôznych zápalových ochoreniach svalov a šliach.

Magnetoterapia

Využíva pulzné magnetické pole, ktoré pozitívne ovplyvňujú narušenú rovnováhu až na bunkovej úrovni, čím sa zlepšuje metabolizmus postihnutej oblasti.

Terapia rázovými vlnami

Vysoká, až 90% účinnosť liečby rázovou vlnou, šetrná, nebolestivá ambulantná liečba, fyzikálna a iba biologická liečba bez vedľajších účinkov (biochirurgická liečba), rázová vlna urýchľuje hojivé procesy, rázová vlna upravuje bez ohrozenia Vašu kvalitu života.

služba

  • Relaxačná masáž tváre, krku a dekoltu
  • Masáž tváre je vhodná na
  • Liftingová masáž exclusive
  • Doplnkové ošetrenie.