služba

Mezoterapia

Ošetrenie pokožky pre navrátenie jej mladistvého a sviežeho vzhľadu

Väčšina z nás by chcela poznať tajomstvo večnej mladosti alebo aspoň na čas zvrátiť proces starnutia. Ide však o trvalý a fyziologický proces, ktorý ovplyvňujú viaceré faktory. Okrem prirodzeného a geneticky daného procesu starnutia, sa uplatňuje i pôsobenie UV žiarenia, hormonálne zmeny a životný štýl (fajčenie, výživa, fyzická aktivita, stres). Postupom času sa mení i štruktúra pleti, začínajú sa tvoriť jemné vrásky, ktoré sa prehlbujú, koža sa stáva menej pružná a pevná. Aj keď tieto procesy nemožno zastaviť, vieme ich zmierniť, spomaliť a dokonca i predchádzať vzniku záhybov a vrások na koži pomocou rôznych medicínskych technológií.
Prvými prejavmi starnutia pokožky sú drobné mimické vrásky, ktoré sa časom prehlbujú a strata jej elasticity a pevnosti. Mezoterapia je miniinvazívna revitalizačná technika. Toto ošetrenie poskytuje prevenciu predčasného starnutia pokožky vďaka kyseline hyalurónovej poskytujúcej optimálnu hydratáciu, vitamíny stimulujú bunkové organely, ktoré produkujú bunkovú energiu a mikrovpichy aktivujú produkciu kolagénu v hornej časti strednej vrstvy kože, čoho výsledkom je vypnutie pleti, zlepšenie jej pružnosti a celkovej textúry. Mezolift je akási nadstavba mezoterapie, určená pre pacientov s dehydratovanou, unavenou, povädnutou pleťou. Princípom je aplikácia revitalizačného komplexu pozdĺž vrások pomocou mikroinjekcií.
Mezoterapia1
Mezoterapia2

služba

Mezoterapia

Ako ošetrenie prebieha

Ošetrenia sa môžu vykonávať celoročne. Počas letného obdobia či zvýšenej aktivite slnečného žiarenia je však nutné používať krémy s vyšším ochranným faktorom. Po očistení pleti sa mikroinjekciami vpravuje do pokožky zmes vyššie spomínaných látok do oblasti tváre, krku či dekoltu, čo trvá približne 30 – 60 minút. Pri aplikácii znecitlivujúceho krému je čas potrebný na prejavenie účinku minimálne 30 min. Po ošetrení môžu vzniknúť chrastičky, malé modrinky, prípadne menšie dočasné opuchy. Pri Mezoterapii / Mezolifte je počet aplikácií 2 až 3 krát v závislosti od typu pokožky. Interval medzi aplikáciami je 3 až 4 týždne. Ošetrenie je vhodné opakovať po 6 mesiacoch a následne postačí 1 ošetrenie ročne. V prípade Hydroliftingu sa doporučuje 1 ošetrenie v intervale 6 mesiacov a pri Drakula terapii sa odporúčajú 3 ošetrenia v 4 týždňových intervaloch. Pri jazvovitej pokožke či výraznej strate tonusu a pružnosti sú vhodné 3 ošetrenia v 2-týždňových intervaloch a potom 1x za pol roka. Prvé výsledky sú zväčša viditeľné 2 týždne po ošetrení a plné výsledky približne 4 mesiace po tom, ako krvné doštičky stimulujú uvoľňovanie rastových faktorov, ktoré napomáhajú regenerácii kolagénu. Výsledky sa samozrejme môžu individuálne líšiť a rozvíjajú sa jeden rok (je to však individuálne).

Problémy, ktoré ošetrenie lieči