služba

KARBOXYTERAPIA

NEINVAZÍVNA KARBOXYTERAPIA JE JEDNOU Z NAJÚČINNEJŠÍCH A NAJBEZPEČNEJŠÍCH PROCEDÚR V MODERNEJ KOZMETOLÓGII!

Karboxyterapia je bezbolestná (bez ihlová) medicínska terapia, ktorá využíva pozitívne regeneračné účinky oxidu uhličitého (CO2) – okysličovanie pokožky, čo má za následok umelý Bohrov efekt. Pri chemickej reakcii dôjde k efektu zvýšeného nasýtenia tkaniva kyslíkom, ktorý stimuluje životne dôležité procesy v pokožke. Pleť sa regeneruje, omladzuje, výdatne sa hydratuje, regulujú sa mazové žľazy, zužujú sa póry, znižujú sa opuchy tváre a zlepšuje sa celková textúra pokožky.
riox-karbonova-maska2

služba

RIOX CO2 KARBONOVÁ MASKA

Produkt RIOX CO2 Carbon Mask je určený pre profesionálnu kozmetickú procedúru – CO2 karboxyterapiu. Účinok karboxyterapie je najmä v zlepšení krvného obehu v tkanivách a zvýšenie dodávania kyslíku. Molekulárny oxid uhličitý sa uvoľňuje a preniká do tkaniva.
Nadbytok oxidu uhličitého je zasa vnímaná kožnými bunkami ako silný kyslíkový úbytok. Z tohto dôvodu je prítomný kompenzační mechanizmus – kapilárne červené krvinky začínajú intenzívne uvoľňovať kyslík O2 a zvýšený krvný obeh vedie k zvýšeniu dodávania živín do tkaniva. To vedie k zvýšeniu elasticity, zníženiu počtu vrások a je prevenciou proti starnutiu.

Účinky