služba

PLAZMATERAPIA /DRAKULOTERAPIA

ošetrenie vlastnou krvnou plazmou

Je to inovatívna metóda, ktorá využíva regeneračné účinky z vlastnej – autológnej – krvnej plazmy. Už v minulosti sa autohemoterapia využívala na zvýšenie imunity či regeneráciu tkanív. Plazmaterapia je metóda, pri ktorej sa z vlastnej krvi odobranej do špeciálnych odberových setov počas centrifugácie uvoľní veľké množstvo krvných doštičiek – trombocytov (preto aj názov PRP, platelet-rich plasma) – a z nich rastových faktorov, ktoré stimulujú po aplikácii v derme – zamši – fibroblasty k tvorbe vlastného kolagénu, elastínu a kyseliny  HA. Tým, že sa aplikuje telu vlastný materiál, eliminuje sa riziko akejkoľvek alergickej reakcie, zákrok predstavuje prirodzený spôsob rejuvenizácie na bunkovej úrovni. Výsledkom je zregenerovaná, pevnejšia a plnšia pokožka bez vrások, redukcia jazvičiek po akné, redukcia strií a kruhov pod očami, zlepšenie vzhľadu jaziev. PRP terapia sa využíva aj na stimuláciu zárodočných buniek vlasových folikulov pri vypadávaní vlasov.
drakuloterapia 2

Základné informácie:

Omladenie vlastnou plazmou

drakuloterapia 1

služba

PLAZMATERAPIA /DRAKULOTERAPIA

ošetrenie vlastnou krvnou plazmou

Plazmalifting, alebo omladenie vlastnou plazmou, je nová a prevratná metóda, ktorá pomáha efektívne regenerovať kožné bunky. Zabezpečuje tak účinné vyhľadenie vrások a výrazných znakov starnutia či veľmi povolenej pleti. Okrem omladenia má významné využitie aj v oblasti regenerácie jaziev. Liečivé účinky pozitívne vplývajú na pokožku po rôznych zákrokoch.

Tajomstvo mladosti Plazmaliftingu spočíva v našej vlastnej krvnej plazme. Tá obsahuje rastové faktory, krvné doštičky, biele krvinky a kmeňové bunky, ktoré pokožku regenerujú a spúšťajú omladzujúce procesy celkom prirodzenou cestou. Organizmus tak začne sám pracovať v „režime mladého tela.“

služba

Čo všetko potrebujete vedieť

Ako ošetrenie prebieha?

Pri omladení vlastnou plazmou alebo Plazmaliftingu sa jedná o jednu z najprogresívnejších metód, ktorá využíva tzv. PRP – plazmy bohaté na trombocity. Ide v podstate o darovanie krvi, ale pre seba samého. Klientovi lekár odoberie malé množstvo krvi, ktorá sa zmieša s patentovanou gélovou látkou a ihneď, pred jeho zrakom, sa v špeciálnom prístroji za vysokej frekvencie odstredí a oddelí plazma od krvi. Výslednú látku (PRP) použije lekár pri aplikácii rejuvenačných techník, napr. mezoterapie, alebo ako výplňový materiál – jeho pôvodnému darcovi. Zákrok ako taký je v tomto prípade bezbolestný, pretože na oblasť vpichu je vopred nanesená anestetická masť.

Čo je plazma?

Plazma je zložka z 55% obsiahnutá v našej krvi. Už roky sa vďaka darcom plazmy využíva v medicíne. Vyrába sa z nej tiež mnoho dôležitých liečiv. Aktuálne si nachádza ďalšie využitie v oblasti estetickej dermatológie.

Čo nasleduje po aplikácii?

Jedinečnosť Plazmaliftingu spočíva v stimulácii prirodzených mechanizmov ľudského tela. Vďaka aplikácii plazmy, bohatej na omladzujúce látky, dochádza k regenerácii buniek, ktoré doslova začínajú pracovať v „režime mladého tela.“ Akákoľvek imunitná či alergická reakcia je pritom vylúčená, pretože je pacientovi aplikovaný jeho vlastný, prirodzený materiál.

Je Plazmoterapia naozaj bezpečná?

Áno. Celý proces odberu a spracovania krvi prebieha priamo pred očami pacienta. Metóda je veľmi prírodná a prirodzená a nemá žiadne vedľajšie účinky! Jedná sa o najideálnejší materiál – vlastná rodná krv.

Pre koho je Plazmaterapia vhodná?

Omladenie vlastnou plazmou, alebo plazmalifting je vhodný na regeneráciu u klientov s unavenou, povädnutou a starnúcou pleťou, ale aj preventívne na zabránenie a oddialenie starnutia. Pomáha zahladiť aj výraznejšie stopy starnutia ako sú vrásky, či výrazne povolená pleť a taktiež urýchľuje proces hojenia kože po rôznych zákrokoch.

Na akých častiach tela možno plazmoterapiu vykonať?

Omladenie vlastnou plazmou, alebo Plazmalifting sa vykonáva najmä na tých častiach tela, ktoré sú ochabnuté, s uvoľnenou a nepružnou kožou a efektívne bojuje s vráskami. Možno aplikovať na tvár, na krk aj šiju, v oblasti dekoltu aj na chrbtoch rúk. Miznú kruhy pod očami, pokožka získava zdravý a mladistvý vzhľad.

K akým zmenám dôjde po aplikácii?

Koža sa napne a zlepší sa jej farba, obnoví sa pružnosť pokožky, zahladia sa vrásky.

služba

Cellular matrix

Dracula lifting s kyselinou hyalurónovou

Cellular Matrix je prirodzené riešenie starnutia pleti.
Revolučná novinka, kombinujúca dve najefektívnejšie techniky omladenia pleti – A-PRP + HA (špeciálna kyselina hyaluronová). Veľa štúdií už dokázalo, že starnutie je proces, ktorý začína na bunkovej úrovni. To vedie nielen k redukcii kolagénu a zníženiu prirodzenej hydratácie kože, ale aj k stenčeniu pokožky, zníženiu odolnosti voči UV žiareniu a postupnej strate imunitných mechanizmov.  Výsledok týchto procesov vedie k tvorbe: vrások, pigmentových škvŕn, ovisnutej kože, kruhov pod očami, rednutiu vlasov atď.
drakuloterapia 4
cellular matrix

služba

Cellular matrix

Dracula lifting s kyselinou hyalurónovou

Výsledky s cellular matrix

Väčšina estetických procedúr iba „zakryje“ známky starnutia.
Ale pomocou Cellular Matrix je možné dosiahnuť omladenie pokožky a zároveň dlhodobej prevencie a ochrany kože pred vonkajšími a vnútornými vplyvmi (napr. zníženie odolnosti kože, pri hormonálnych zmenách, atď). S NOVINKOU Cellular Matrix, je možné naštartovať proces regenerácie kože priamo na bunkovej úrovni, čo vedie k produkcii nového kolagénu a podpory imunitných procesov v koži. A vďaka obsahu špeciálnej kyseliny hyalurónovej sa pleti vráti jej prirodzená hydratácia a výživa. Výsledkom tejto procedúry je prirodzené vyplnenie vrások, vypnutie ovisnutej kože, redukcia pigmentových škvŕn, odstránenie kruhov pod očami, redukcia stôp po akné, vrátenie farby a jasu pleti.