služba

Botulotoxín a kyselina hyaluronová

Aplikácia výplňových materiálov a botulotoxínu

Väčšina z nás by chcela poznať tajomstvo večnej mladosti alebo aspoň na čas zvrátiť proces starnutia. Ide však o trvalý a fyziologický proces, ktorý ovplyvňujú viaceré faktory. Okrem prirodzeného a geneticky daného procesu starnutia, sa uplatňuje i pôsobenie UV žiarenia, hormonálne zmeny a životný štýl ( fajčenie, výživa, fyzická aktivita, stres). Postupom času sa mení i štruktúra pleti, začínajú sa tvoriť jemné vrásky, ktoré sa prehlbujú, koža sa stáva menej pružná a pevná. Aj keď tieto procesy nemožno zastaviť, vieme ich zmierniť, spomaliť a dokonca i predchádzať vzniku záhybov a vrások na koži pomocou rôznych medicínskych technológií.
Popri botulotoxíne patrí aplikácia výplňových materiálov k najžiadanejším a najobľúbenejším zákrokom v estetickej dermatológii. Kyselina hyaluronová, tzv. zlatý štandard v korekcii vrások, je telu vlastná, vekom ubúdajúca látka, ktorú nájdeme vo všetkých tkanivách nášho organizmu. Poskytuje objem nielen koži, ale aj očiam (sklovec), či dodáva elasticitu kĺbom, a to vďaka svojej schopnosti viazať vodu tisícnásobne viac ako je jej objem.
botulotoxin2
Woman getting cosmetic injection of botox in cheek, closeup. Woman in beauty salon. plastic surgery clinic.
V estetickej medicíne sa používa v dvoch formách – ako voľná, nezosieťovaná vhodná pre rehydratáciu a rozžiarenie vysušenej, mdlej pokožky (Mezoterapia, Mezolift) a zosieťovaná používaná vo forme tzv. fillerov na vypĺňanie nerovností a chýbajúceho objemu. Týmto zosieťovaním sa zachovajú prirodzené viskózno-elastické vlastnosti a biokompatibilita. Odbúravanie kyseliny prebieha zväčša v priebehu 12 až 18 mesiacov. Rýchlosť odbúravania kyseliny v tkanivách závisí od použitého produktu, od miesta aplikácie (dynamika pohybu, výška metabolizmu) – napríklad v oblasti pier sa kyselina odbúrava rýchlejšie v dôsledku stálej pohybovej aktivity a zvýšeného metabolizmu.
Súčasné dostupné produkty sú vyrábané procesmi bakteriálnej fermentácie, teda ich pôvod nie je živočíšny, vďaka čomu nie sú potrebné alergologické testovania. Ide o produkty biokompatibilné, stabilné, vstrebateľné, s dlhotrvajúcim efektom, a bez toxických a karcinogénnych účinkov.
Hydroxyapatit vápenatý – Crystalys – biokompatibilný a biologicky rozložiteľný sterilný gél podporuje tvorbu a ukladanie prirodzeného kolagénu i fyziologickej výplne mäkkého tkaniva, čím dodáva pokožke objem a obnovuje jej prirodzený reliéf. Gél má transparentný bezpečnostný profil. Hydroxyapatit vápenatý obsahuje pre telo prirodzene sa vyskytujúce látky, preto nedochádza k alergickým reakciám.

Problémy, ktoré rieši aplikácia kyseliny hyalurónovej a hydroxyapatitu vápenatého

Kedy nie je ošetrenie vhodné

Najčastejšie miesta ošetrenia

Crystalys_oblasti

služba

Botulotoxín a kyselina hyaluronová

Ako ošetrenie prebieha

Pred:

Po:

Konečnú cenu určuje lekár s ohľadom na hĺbku a rozsah vrások, t.j. podľa množstva spotrebovaného výplňového materiálu.